Gürcistan Teknik Üniversitesi

 

      1917 yılında Rus İmparatorunun Kafkaslarda bir yükseköğrenim kurumunun açılmasını emir vermesiyle açılmış olup Tiflis Üniversitesi’nin Teknik Fakültesi olarak 1922 yılında eğitim hayatına başlamış bulunmaktadır.      Gürcistan Teknik Üniversitesi zaman içerisinde gelişmiş ve zamanın gerektirdiği eğitim sistemine göre kendisini şekillendirerek değişmiştir. Bu değişim ve gelişim sonucunda dünyanın köklü üniversiteleri arasına girmeyi başarabilmiş saygın bir üniversite halini almış bulunmaktadır.

      Üniversite; sadece lisans eğitimi vermekle kalmamakta aynı zamanda yüksek lisans ve doktora eğitimleri de vermektedir. Ayrıca Gürcistan Teknik Üniversitesi 2007 yılında Ulusal Eğitim Akredisyon Merkezi tarafından denklik de almış bulunmaktadır.

      Gürcistan Üniversitesi verdiği kaliteli eğitimin yanı sıra aynı zamanda okul bittikten sonra öğrencilerine saygın bir gelecek sunmaktadır.Gürcistan Teknik Üniversitesi’nden mezun olan bir öğrenci daha sonraki hayatında iş ararken sıkıntı yaşamamaktadır. Çünkü bu üniversiteden mezun olan öğrenciler tüm Avrupa Birliği ülkelerinde iş imkânı sağlayabilmektedir.


      Gürcistan Teknik Üniversitesi’nde okuyan bir öğrenci öncelikle bir yabancı dil daha öğrenmiş olmanın avantajını yaşamaktadır. Bir dil öğrenmek için o ülkede vakit geçirmek ve o halkın insanları ile anlaşmaya çalışmak gerekmektedir. Böylece hem yeni bir dil öğrenilmiş olmanın mutluluğunu yaşayan öğrenci aynı zamanda orada yaşayan halkla da daha rahat anlaşıp onların kültürleri hakkında daha yakından bilgi alabilmeyi sağlayacaktır.       Okul bittikten sonra da ekstradan bir dil daha öğrenmiş olan öğrenci, iş ararken rakiplerinin bir adım önüne geçebilecektir. Çünkü işverenler açısından; yabancı dil bilgisi fazla olan başvurular her zaman daha öncelikli hale gelmektedir. Bunun bilincinde olan çoğu öğrenci üniversite eğitimini yurt dışında alarak kariyerli bir meslekhayatına ilk adımını atmış olmanın hazzını yaşamaktadır.


      Gürcistan’da üniversite okumak için herhangi bir sınava girmeye gerek duyulmamaktadır. Ülkemizdeki gibi zorlu sınavstresleri yaşamaksızın sadece alanında uzman bir danışmanlık şirketi ile tanışarak hayallerinize bir adım daha yaklaşabilme fırsatı bulabileceksiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi ile tanışmak olacaktır. Başarılı uzmankadrosu ile geleceğinizibirlikte şekillendirerek yurtdışı eğitim hakkında size yardımcı olacak bir danışmanlık şirketiyle geleceğe daha emin adımlarla yürüyün.